Krepoljin forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Krepoljin forum

Forum posvecen selu Krepoljin i lepom Homolju
 
HomeGalleryLatest imagesSearchRegisterLog in
Koliko je sati?

May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Krepoljin forum on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Krepoljin forum on your social bookmarking website
World koncern
Learn more about World Concern
Facebook login

 

 SEOSKI TURIZAM

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2

Mislite li da Krepoljin i okolina mogu postati poznati po seoskom turizmu?
Šta,Krepoljin?! Ma nema šanse!
SEOSKI TURIZAM - Page 2 Vote_lcap0%SEOSKI TURIZAM - Page 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Moglo bi, ali mnogo treba da se uradi.
SEOSKI TURIZAM - Page 2 Vote_lcap67%SEOSKI TURIZAM - Page 2 Vote_rcap
 67% [ 4 ]
Naravno, kome da se obratim?
SEOSKI TURIZAM - Page 2 Vote_lcap33%SEOSKI TURIZAM - Page 2 Vote_rcap
 33% [ 2 ]
Total Votes : 6
 
Poll closed

AuthorMessage
**mima**
Moderator
Moderator
**mima**


Female

Virgo
Posts : 62
Points : 5590
Reputation : 0
Birthday : 1985-08-25
Join date : 2009-04-27
Age : 38
Job/hobbies : student
Humor : positive

SEOSKI TURIZAM - Page 2 Empty
PostSubject: SEOSKI TURIZAM   SEOSKI TURIZAM - Page 2 Icon_minitimeThu 14 May 2009 - 12:10

First topic message reminder :

Homolje, kao predeo izuzetnih karakteristika, čistih reka, mirisnih livada, zdravog ambijenta i ljubaznih ljudi, ima velike šanse da svoj razvoj oproba u seoskom turizmu.

Iako se danas mnogo govori o tome, čitav proces zahteva posebna znanja i veštine, kategorizaciju seoskih domaćinstava, adekvatnu promociju, informisanje i komunikaciju.

Više o tome možete saznati na: http://www.selo.co.rs/index.php
A prijatno me je iznenadilo saznanje da u našoj okolini već postoji domaćinstvo koje ovakve usluge pruža:http://www.srbija.011info.com/podaci.php?ID=2102&oID=10&gID=90

Na neki način seoski turizam u Krepoljinu je uveliko rasprostranjen, jer se za vreme odmora svi vraćamo u ovaj rezervat mira i lepote. Jedina razlika između ovog i komercionalnog ruralnog turima biće u tome što ljudi koji dolaze neće biti rođaci a usluga dobrog druženja, hrane i pića će se vrednovati po tržišnim cenama.
Back to top Go down

AuthorMessage
**mima**
Moderator
Moderator
**mima**


Female

Virgo
Posts : 62
Points : 5590
Reputation : 0
Birthday : 1985-08-25
Join date : 2009-04-27
Age : 38
Job/hobbies : student
Humor : positive

SEOSKI TURIZAM - Page 2 Empty
PostSubject: Re: SEOSKI TURIZAM   SEOSKI TURIZAM - Page 2 Icon_minitimeWed 24 Jun 2009 - 21:37

krepoljinac wrote:
" Izgrađeni su mnogi moteli zahvaljujući RADNIM organizacijama " ovu bih recenicu prokomentarisao i postavio pitanje koji su moteli izgradjeni zahvaljujuci radnim organizacijama u zadnjih 10 godina ? mora da sam nesto propustio

he, he.... mnogo se gradilo od 2000-e! Smile Smile

A šta su RADNE organizacije uopšte?
Back to top Go down
krepoljinac
Ljubitelj Homolja
Ljubitelj Homolja



Male

Libra
Posts : 17
Points : 5483
Reputation : 0
Birthday : 1982-10-16
Join date : 2009-05-30
Age : 41
Job/hobbies : auto industrija
Humor : zanimljivo pitanje

SEOSKI TURIZAM - Page 2 Empty
PostSubject: Re: SEOSKI TURIZAM   SEOSKI TURIZAM - Page 2 Icon_minitimeWed 24 Jun 2009 - 21:53

pa moguce je da nisam bas obavesten o pravom znacenju pojma radne organizacije medjutim motele koje ja poznajem u okolini su uglavnom izgradili privatnici osim naravno motela u zagubici i motela gornjak o njima neznam bas nista mozes li naci neki podatak o tome ko je to izgradio molim te sada si mi probudila radoznalost
Back to top Go down
**mima**
Moderator
Moderator
**mima**


Female

Virgo
Posts : 62
Points : 5590
Reputation : 0
Birthday : 1985-08-25
Join date : 2009-04-27
Age : 38
Job/hobbies : student
Humor : positive

SEOSKI TURIZAM - Page 2 Empty
PostSubject: Re: SEOSKI TURIZAM   SEOSKI TURIZAM - Page 2 Icon_minitimeWed 24 Jun 2009 - 22:17

Mislim da se ti podaci mogu pronaći, u knjizi
Љупче В. Миљковић – Хомоље – географска монографија, Нови Сад 1992
ili Слободан Мирковић – Туристички ресурси Хомоља и могућност њиховог коришћења, Нови Сад 2003

oooooo, u međuvremenu je proradio sajt opštine! http://www.zagubica.org.rs/TURIZAM.html A isti paragraf se nalazi i na njemu. Smile
Back to top Go down
**mima**
Moderator
Moderator
**mima**


Female

Virgo
Posts : 62
Points : 5590
Reputation : 0
Birthday : 1985-08-25
Join date : 2009-04-27
Age : 38
Job/hobbies : student
Humor : positive

SEOSKI TURIZAM - Page 2 Empty
PostSubject: Re: SEOSKI TURIZAM   SEOSKI TURIZAM - Page 2 Icon_minitimeWed 24 Jun 2009 - 22:30

NAJNOVIJA TURISTIČKA PONUDA- PEŠAČKE TURE:

Дуже и отежане туре:

- Мотел ''Врело'' (превоз до Манастира ''Горњак'') – узводно левом обалом рекр
Млава ићи пешице од Горњака до пута према насељу ''Близнак''.
Могућност пешачења до Крепољина одакле би се организовао превоз до мотела,
Могућност пешачења узводно левом обалом Млаве до насеља Сиге и Милановац,
обилазак Крупајског врела и повратак аутобусом у Жагубицу.
Back to top Go down
krepoljinac
Ljubitelj Homolja
Ljubitelj Homolja



Male

Libra
Posts : 17
Points : 5483
Reputation : 0
Birthday : 1982-10-16
Join date : 2009-05-30
Age : 41
Job/hobbies : auto industrija
Humor : zanimljivo pitanje

SEOSKI TURIZAM - Page 2 Empty
PostSubject: Re: SEOSKI TURIZAM   SEOSKI TURIZAM - Page 2 Icon_minitimeWed 24 Jun 2009 - 22:34

Tri koraka desno i dva levo sve je to zanimljivo ali naravno povratak autobusom u Zagubicu i bilo kakav razgovor o seoskom turizmu u Krepoljinu i okolini pada u mlavu i to uzvodno Smile
Back to top Go down
**mima**
Moderator
Moderator
**mima**


Female

Virgo
Posts : 62
Points : 5590
Reputation : 0
Birthday : 1985-08-25
Join date : 2009-04-27
Age : 38
Job/hobbies : student
Humor : positive

SEOSKI TURIZAM - Page 2 Empty
PostSubject: Re: SEOSKI TURIZAM   SEOSKI TURIZAM - Page 2 Icon_minitimeThu 25 Jun 2009 - 18:35

he, he... Laughing bounce

Ma polako biće!
Krepoljin je drugi ekonomski centar Homolja. Nije to mala stvar! study Wink
Back to top Go down
krepoljinac
Ljubitelj Homolja
Ljubitelj Homolja



Male

Libra
Posts : 17
Points : 5483
Reputation : 0
Birthday : 1982-10-16
Join date : 2009-05-30
Age : 41
Job/hobbies : auto industrija
Humor : zanimljivo pitanje

SEOSKI TURIZAM - Page 2 Empty
PostSubject: Re: SEOSKI TURIZAM   SEOSKI TURIZAM - Page 2 Icon_minitimeThu 25 Jun 2009 - 18:46

ma u knjigama danas svasta pishu.Medjutim danas sam razovarao sa jednim kolegom na poslu i dosli smo do nekog zakljucka da bi neko mesto uopste postalo poznato treba imati nesto chime ce se ponositi tj neki znak raspoznavanja i naravno ja se danas setih Ivana Babejica ili recimo druga Tita partizana ili sta ja znam takvih stvari. Recimo da nostalgija za nekim vremenima moze privuci ljude sa svih strana pa i ljude koji su van nashe zemlje. Nesto iz nashe istorije sto su nekada svi voleli ali dobro opet ja pochinjem sa mastanjem. Nesto slicno spasovdanskim susretima ali u mnogo vecoj razmeri. ipak ja lupam gluposti vreme je demokratije i slobode naroda pa moje ideje opet padaju u vodu. Mislim da bi trebalo da se vrati komunizam i da jednom pocnemo da zivimo kako treba dok god se odluke stavljaju u ruke naroda od nas nema nista samo spanske serije...
Back to top Go down
**mima**
Moderator
Moderator
**mima**


Female

Virgo
Posts : 62
Points : 5590
Reputation : 0
Birthday : 1985-08-25
Join date : 2009-04-27
Age : 38
Job/hobbies : student
Humor : positive

SEOSKI TURIZAM - Page 2 Empty
PostSubject: Re: SEOSKI TURIZAM   SEOSKI TURIZAM - Page 2 Icon_minitimeSat 27 Jun 2009 - 1:36

krepoljinac wrote:
pa moguce je da nisam bas obavesten o pravom znacenju pojma radne organizacije medjutim motele koje ja poznajem u okolini su uglavnom izgradili privatnici osim naravno motela u zagubici i motela gornjak o njima neznam bas nista mozes li naci neki podatak o tome ko je to izgradio molim te sada si mi probudila radoznalost

Dakle, ovako " ....investiciona ulaganja u izgradnju turističkih kapaciteta, čemu su najviše doprinela udružena sredstva radne organizacije "Litas" iz Požarevca i Fonda za podsticanje nedovoljno razvijenih područja Srbije. Na taj način su sagrađeni moteli "Vrelo Mlave" u Žagubici i "Gornjak" u Gornjačkoj klisuri. "


i za one koji nisu obavešteni "niklo" je ETNO selo u okolini- Etno selo TRŠKA, blizu Trške crkve.

SEOSKI TURIZAM - Page 2 Photo110
Back to top Go down
**mima**
Moderator
Moderator
**mima**


Female

Virgo
Posts : 62
Points : 5590
Reputation : 0
Birthday : 1985-08-25
Join date : 2009-04-27
Age : 38
Job/hobbies : student
Humor : positive

SEOSKI TURIZAM - Page 2 Empty
PostSubject: Re: SEOSKI TURIZAM   SEOSKI TURIZAM - Page 2 Icon_minitimeMon 24 Aug 2009 - 18:14

Strategijom razvoja turizma u Srbiji utvrðen je selektivni pristup, pri èemu se seoski turizam tretira kao prioritetan u okviru onih vidova turizma koji su vezani za posebna interesovanja (naroèito se potencira razvoj eko-turistièkih sela na brdsko-planinskim podruèjima, koja nude zdravu sredinu, ekološku hranu, ugodan ambijent, aktivan odmor u prirodi, etnografske i druge kulturno-istorijske vrednosti).

U dosadašnjem razvoju brdsko-planinskih sela dominantnu, a èesto i jedinu funkciju privreðivanja imala je poljoprivreda (uglavnom stoèarstvo i ratarstvo). Brojne druge delatnosti i aktivnosti domicilnog stanovništva, zasnovane na raznovrsnim i vrednim prirodnim i antropogenim lokalnim resursima, uglavnom su ostajale na marginama razvojnih dogaðanja. Meðu njima je i turistièka delatnost koji je važan faktor prosperitetnijeg razvoja ovih sela u Srbiji.

brendovi Srbje
Back to top Go down
**mima**
Moderator
Moderator
**mima**


Female

Virgo
Posts : 62
Points : 5590
Reputation : 0
Birthday : 1985-08-25
Join date : 2009-04-27
Age : 38
Job/hobbies : student
Humor : positive

SEOSKI TURIZAM - Page 2 Empty
PostSubject: Re: SEOSKI TURIZAM   SEOSKI TURIZAM - Page 2 Icon_minitimeWed 26 Aug 2009 - 14:52

Dragi moji,
evo par video snimaka o seoskom turizmu u okolini Valjeva. I u ovom slučaju, kao i u životu, važi pravilo- Kad god ne znaš odakle da počneš, vidi kako to rade drugi, i od svakog "uzmi" ono najbolje.Smile

U principu oni nemaju mnogo bolju osnovu od one koja postoji u Homolju. Ima još dosta materijala na You tubu pa koga zanima neka pogleda.

Pozdrav svima Smile)))